Smocza krew jest substancją, którą wydobywa się po nacięciu szarej kory drzewa croton lechleri rosnącego w Ameryce Południowej. Substancja ta ma gęstą konsystencję oraz mocno czerwony kolor, stąd też jej nazwa. Smoczą krew wykorzystuje się głównie w kosmetyce do produkcji rozświetlających oraz uelastyczniających skórę kosmetyków. Z kolei wiele salonów kosmetycznych ma w swojej ofercie zabiegi na twarz z wykorzystaniem smoczej krwi, które przeznaczone są m. in. do cery dojrzałej czy pozbawionej blasku.

Smocza krew – właściwości kosmetyczne

Smoczą krew stosuje się w kosmetyce, dzięki jej właściwościom antyoksydacyjnym i regenerującym. Znajduje się w niej wiele cennych składników, takich jak polifenole, dieterpeny, które działają antybakteryjnie. W smoczej krwi zawarte są także polifenole, które pobudzają produkcję kolagenu. Zbyt mała ilość kolagenu przyczynia się do powstawania zmarszczek i wiotczenia skóry. Z kolei proantocyjanidyny znajdujące się w sangre de drago wykazują właściwości antyoksydacyjne, a dimetylocedruzyna przyczynia się do przyspieszenia procesu regeneracji skóry.

Smocza krew – zastosowanie w kosmetyce

Smoczą krew w kosmetyce wykorzystuje się przede wszystkim do produkcji liftingujących oraz rozświetlających kosmetyków do twarzy. Najczęściej są to kremy, żele, mleczka, toniki, maseczki, serum. Smoczą krew można także znaleźć w produktach na blizny czy poparzenia. Czystą smoczą krew można zakupić w formie proszku bądź płynu.

Zabiegi kosmetyczne na twarz z wykorzystaniem smoczej krwi

W specjalistycznych gabinetach kosmetycznych można skorzystać z zabiegów na twarz ze smoczą krwią. Zabiegi te mają na celu odbudowanie, zliftingowanie oraz rozjaśnienie cery na twarzy. Smoczą krew nakłada się na twarz, szyję oraz dekolt. Zabiegi ze smoczą krwią przeznaczone są głównie do:
• cery dojrzałej wymagającej regeneracji,
• cery pozbawionej blasku i zmęczonej,
• wiotkiej skóry pozbawionej elastyczności.