stomatolog

kw. 4, 2022 | Choroby

Zęby na całe życie. Zalety ruchomych protez.

Postęp technologiczny pozwala nam dziś cieszyć się wspaniałymi zębami niezależnie od wieku. Bez względu na to, jak bardzo dbamy o zęby, czasami utrata niektórych z nich jest nieodwracalna. Zdarza się to częściej u osób w pewnym wieku i nie ma znaczenia, jak czysto i dobrze o nie dbasz. Czynniki dziedziczne, jak również choroby dziąseł, powodują, że zęby wypadają wcześniej lub później. To, co jeszcze kilka lat temu było dramatem, dziś nie stanowi już problemu dzięki pracy laboratoriów stomatologicznych. Instytuty te są producentami ruchomych protez, dzięki czemu możesz liczyć na wysokiej jakości zęby i móc pochwalić się pięknym uśmiechem, kiedy tylko zechcesz.

Jakie są zalety protez ruchomych?

Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem jednej z tych ruchomych protez, ale nadal nie jesteś pewien, być może poznanie ich głównych zalet pomoże Ci podjąć decyzję. Po pierwsze, jedną z najbardziej oczywistych zalet jest estetyka. Możliwość odzyskania utraconych zębów oznacza powrót do pięknego uśmiechu. Ponadto te ruchome protezy naśladują kształt i kolor oryginalnego zęba. Oznacza to, że w ogóle nie zauważysz różnicy i będzie się ona doskonale komponować z resztą jamy ustnej. Innym ważnym aspektem tych ruchomych protez jest poprawa fonetyki. Gdy tracimy ząb, mowa nie jest już taka sama. Ze względu na otwory, które pozostają między zębami, podczas wymawiania niektórych słów często uchodzi powietrze, co utrudnia mówcy poprawną artykulację. Umieszczenie jednego z tych elementów w otworze pozwala bez problemu przywrócić dykcję.

Nikt nie lubi tracić zębów.

Zęby są czymś, co towarzyszy nam przez całe życie i czujemy się smutni, gdy tracimy jeden z nich. Odzyskanie tych elementów uzębienia dzięki ruchomym protezom służy poprawie i odzyskaniu poczucia własnej wartości. Wiele osób, które straciły zęby, boi się uśmiechać, ponieważ są obiektem kpin lub wstydzą się siebie. Dzięki odzyskanym zębom pacjent znów czuje się pewny siebie, a jego życie towarzyskie znacznie się poprawia. Wreszcie wszystkie te zalety przekładają się na poprawę jakości życia. Mówimy o osobie, która odzyskuje swój uśmiech, czuje się znów pewna siebie i mówi tak, jak wtedy, gdy miała wszystkie zęby. Protezy ruchome są doskonałym rozwiązaniem w przypadku ubytku części zęba, ponieważ dzięki nim można odzyskać wszystkie podstawowe funkcje. W dzisiejszych czasach utrata zęba jest znacznie mniej bolesna dzięki możliwości korzystania z tych ruchomych protez.

Polecane Artykuły

Polecane

Higiena jamy ustnej, jak zacząć dbać o zęby?

Dlaczego też i tak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej? Zdrowie takowej to jamy ustnej charakteryzuje się też i nie tylko co sprawnością całego to narządu żucia, ale też i bardzo dobrą kondycją wszystkich też i jego elementów. Jama ustna to tak naprawdę nie tylko...

czytaj dalej