kobieca twarz

mar 29, 2022 | Choroby

Jak zniwelować przebarwienia twarzy za pomocą proszku ryżowego?

Dużym wyzwaniem, przed którym często stają kobiety, jest walka z przebarwieniami na twarzy, które powstają pod wpływem różnych czynników, takich jak: słońce, niskiej jakości produkty do makijażu. Możliwość pochwalenia się białą skórą, bez śladów złego traktowania, to marzenie wielu osób, jednak osiągnięcie tego celu jest zazwyczaj dość skomplikowane.

Dlaczego proszek ryżowy może „wybielić” twarz?

Proszek ryżowy to po prostu zmielony ryż. Dzięki temu składnikowi można przygotować toniki idealne do pielęgnacji skóry tłustej lub wrażliwej oraz odmładzania skóry twarzy, co sprawia, że jest to bardzo popularna opcja leczenia i eliminowania problemów z wypryskami, a najlepsze jest to, że jej wdrożenie jest całkowicie niedrogie. Toniki wybielające i profesjonalne zabiegi wybielania skóry są zazwyczaj bardzo drogie i wymagają przeprowadzenia kilku procesów, jednak ten przepis można zastosować przy dość niskich kosztach, a ponadto jest to produkt naturalny, nieszkodliwy dla zdrowia skóry, bez względu na to, czy jest to skóra tłusta, mieszana, sucha czy wrażliwa. Możesz stosować ten produkt z pełnym zaufaniem.

Jakie są właściwości pudru ryżowego do twarzy?

Ryż jest bardzo popularnym zbożem wśród kobiet orientalnych, ponieważ jest on powszechnie stosowany przez nie w celu utrzymania promiennej i porcelanowej skóry twarzy. Ryż ma niezwykłe właściwości całkowitej odnowy skóry właściwej, a także właściwości pielęgnacyjne i likwidujące ciemne plamy powstałe w wyniku dużego narażenia na działanie promieni słonecznych, stosowania produktów do makijażu niskiej jakości oraz zmian hormonalnych. Wybielające właściwości ryżu wynikają z jego niezwykłych właściwości, które posiada — jest pełen przeciwutleniaczy, witamin i minerałów. Posiada również właściwości przeciwzapalne i tonizujące. W szczególności ryż zawiera niacynę, która jest niczym więcej i niczym mniej niż witaminą B3. Związek ten jest odpowiedzialny za silne wybielanie bez szkody dla skóry, pomaga wyeliminować istniejące ciemne plamy i zapobiega powstawaniu nowych. Ryż jest bogaty w witaminy z grupy B, dzięki czemu pomaga skórze oddychać, poprawiając krążenie krwi. Powoduje to spowolnienie procesu starzenia się. Pomoże Ci to utrzymać skórę w dobrym stanie przez długi czas. Można również dodać, że ryż posiada właściwości pozwalające w niesamowity sposób zwalczać nadmiar tłuszczu w skórze, który jest przyczyną powstawania pryszczy i trądziku. Posiada właściwości oczyszczające, idealne do zwalczania zanieczyszczeń, zmniejszania nadmiaru wydzielanego sebum, odblokowywania uszkodzonej skóry i usuwania pozostałości zatykających pory.

Wskazówki dotyczące przygotowania i stosowania pudru ryżowego do wybielania twarzy.

1. Sporządzanie mieszanki.

Do przygotowania mieszanki najlepiej użyć proszku lub ryżu organicznego. Jeśli używasz proszku, wystarczy dodać dwie duże szklanki wody do miski, a następnie dodać proszek ryżowy i wymieszać. Jeśli używasz ziaren ryżu, najpierw bardzo dobrze umyj filiżankę białego ryżu, pozwól mu bardzo dobrze wyschnąć, a następnie wsyp ziarna ryżu do miski, dodając dwie duże filiżanki wody. Po uzyskaniu tej mieszanki przykryj miskę ściereczką i odstaw na co najmniej 30 minut, aby ryż mógł w pełni wykorzystać swoje właściwości. Po tym czasie odcedzić ryż, a płyn pozostawić w przykrytym pojemniku w chłodnym miejscu.
Należy zauważyć, że każdą z tych mieszanin można stosować maksymalnie przez 5 dni, po czym mieszaninę należy odnowić. Jeśli po 3 dniach czujesz, że mieszanka nieco zmieniła swój aromat, nie ma się czym martwić, ponieważ mieszanka fermentuje, co oznacza, że będzie miała lepszy efekt.

2. Stosowanie.

Tonik ten można stosować na dwa sposoby. Pierwszy sposób polega na użyciu wacika i naniesieniu płynu na plamy, które chcesz usunąć, delikatnie przecierając powierzchnię. Należy to zrobić po oczyszczeniu skóry, a tonik pomoże usunąć wszelkie pozostałe zanieczyszczenia. Innym sposobem jest płukanie całej twarzy przez kilka minut, co należy wykonać pod koniec wieczornego zabiegu kosmetycznego. Pamiętaj, aby zawsze używać kremu z filtrem przeciwsłonecznym, niezależnie od stosowanej metody, co pomoże Ci w pełni wykorzystać możliwości produktu.

3. Usuwanie.

W tym przypadku można użyć letniej wody po około 20 minutach, tylko jeśli jest to konieczne, ponieważ nie jest to całkowicie konieczne, gdyż produkt ten nie powoduje żadnych przeciwwskazań.

Polecane Artykuły

Polecane

Higiena jamy ustnej, jak zacząć dbać o zęby?

Dlaczego też i tak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej? Zdrowie takowej to jamy ustnej charakteryzuje się też i nie tylko co sprawnością całego to narządu żucia, ale też i bardzo dobrą kondycją wszystkich też i jego elementów. Jama ustna to tak naprawdę nie tylko...

czytaj dalej

Zęby na całe życie. Zalety ruchomych protez.

Postęp technologiczny pozwala nam dziś cieszyć się wspaniałymi zębami niezależnie od wieku. Bez względu na to, jak bardzo dbamy o zęby, czasami utrata niektórych z nich jest nieodwracalna. Zdarza się to częściej u osób w pewnym wieku i nie ma znaczenia, jak czysto i...

czytaj dalej